Znalazł i oddał

Uczciwością wykazał się mężczyzna, który na ulicy znalazł portfel z pieniędzmi i kartą płatniczą. Od razu przyniósł je do komendy, a policjanci szybko ustalili kobietę, do której należała zguba.


Do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Urszulin, który powiadomił dyżurnego, że na ulicy Przechodniej we Włodawie znalazł portfel. – Wewnątrz znajdowały się dokumenty, między innymi dowód osobisty, a także karta bankomatowa oraz pieniądze – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Policjanci przyjęli zgubione przedmioty, a następnie ustalili, że ich właścicielką jest mieszkanka miasta. Kobieta odebrała już zgubione przedmioty. Na pewno pochwalić należy tutaj znalazcę, dzięki którego uczciwości zgubione rzeczy wróciły do swojej właścicielki.

Należy jednak pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Przestrzegamy, żeby znaleziony przedmiot zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt. Przypominamy także, że za przywłaszczenie znalezionych cudzych rzeczy ruchomych grozi odpowiedzialność karna – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here