Żniwa

Program Teatr Polska jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności. I to właśnie w ramach tego programu do Chełma zawita sztuka „Żniwa”. To pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej.
Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 18 w ChDK. Bilety – 25 zł.

Repertuar Kina Zorza

6 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 16 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 18 – Ach, śpij, kochanie, godz. 20:15 – Pierwszy śnieg
7 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 18 – Ach, śpij, kochanie, godz. 20.15 – Pierwszy śnieg
8 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 16 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 18 – Ach, śpij, kochanie, godz. 20.15 – Pierwszy śnieg
9 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 18 – Pierwszy śnieg, godz. 20.30 – Ach, śpij, kochanie
10 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
11 listopada: godz. 12 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
12 listopada: godz. 12 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 14 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3

Malarstwo Ewy Król

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Król. Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do końca grudnia br. – Rysunkiem interesowała się od zawsze. Po maturze zamiast wymarzonej architektury skończyła fizykę na UMCS w Lublinie, później przez wiele lat uczyła w ZSB w Chełmie. Jednak artystyczny bakcyl dał o sobie znać i do swoich młodzieńczych pasji plastycznych powróciła w 2002 r. pracując pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian – opowiadają organizatorzy wystawy. Od tego czasu Ewa Król brała udział w licznych plenerach i prezentowała swoje prace na wielu wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych.

Pejzaż niedokończony Małgorzaty Wzorek

Chełmska Biblioteka Publiczna i Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wzorek „Pejzaż niedokończony”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).
Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast. Maluje przeważnie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń.
Artystka brała udział w licznych plenerach malarskich, aukcjach charytatywnych, kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Prace Małgorzaty Wzorek znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie Polski, Anglii, Niemczech, Rosji, Portugalii, a do 15 grudnia będą zdobić galerię Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Wstęp wolny.

Wystawa w Uhrze

Związek Plastyków Artystów RP oraz gmina Chełm zapraszają na wystawę z okazji 25-lecia Oddziału Chełmskiego Związku Plastyków Artystów RP w Galerii Sztuki Współczesnej OWIK w Uhrze (Uher 33 b).

Kabaret Hrabi

– Trzon kabaretu Hrabi tworzą członkowie nieistniejącego już Kabaretu Potem, uważanego za jeden z najgenialniejszych tworów kabaretowych, jaki kiedykolwiek powstał. Wspaniała osobowość sceniczna Joanny Kołaczkowskiej, nieprzeciętny aktor kabaretowy Dariusza Kamysa oraz zdolności Tomasza Majera i kompozycje muzyczne Łukasza Pietscha to iście wybuchowa mieszanka – mówią organizatorzy i zapraszają do Chełmskiego Domu Kultury 9 listopada na godz. 20.30 na najnowszy program kabaretu Hrabi – „Cyrkuśniki”.
Bilety w cenie 60 i 70 zł do nabycia w ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

WYNIKI KONKURSU

Podwójną wejściówkę na występ Kabaretu Hrabi w ChDK wygrywa Anna Hozer. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów.

Niepodległa – koncert pieśni i piosenek patriotycznych

Tradycyjnie już w dniu Narodowego Święta Niepodległości Chełmski Dom Kultury zaprasza 11 listopada o godz. 18 na koncert „Niepodległa”. W programie najbardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne oraz utwory współczesne. – Oczywiście, jak zawsze, będziemy starali się „wciągnąć” publiczność do wspólnego śpiewania – zapewniają organizatorzy. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

Kortez

Nie znasz? Przyjdź, zobacz, posłuchaj! Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Alternatywna Scena Chadeku”. Tym razem wystąpi Kortez – pianista, puzonista, kompozytor i wokalista. – Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach – zachęcają organizatorzy i zapraszają na koncert Korteza 12 listopada o godz. 19. Bilety po 65 zł do nabycia w ChDK.

Taneczny weekend z KTT TAKT

18 listopada do Chełma przyjadą przedstawiciele klubów tańca z całej Polski. A wszystko za sprawą organizowanego już po raz piąty Chełmskiego Spotkania Tanecznego Chadek – TAKT.
– Nasz turniej ma już swoją renomę w świecie tanecznym i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników – mówią organizatorzy.
Sobotnią rywalizację rozpoczną najmłodsi pasjonaci tańca – w dziecięcych kategoriach na parkiet wyjdą tancerze od 6 roku życia. Początek o g. 9.00. Natomiast na g. 14.00 zaplanowano start dużego turnieju z udziałem par sportowych.
Gospodarza Turnieju – Klub Tańca Towarzyskiego TAKT, reprezentować będzie aż 12 par. – Także chełmska publiczność będzie miała komu kibicować, do czego namawiamy – zachęcają organizatorzy.
Turniej odbędzie się na hali MOSiR. Bilety wstępu dostępne na miejscu.

(opr. mg)