Znowu groźnie na drogach

Trzy groźne zdarzenia drogowe odnotowali w ubiegłym tygodniu włodawscy policjanci. W wyniku czołówki dwóch osobówek pod Włodawą do szpitala trafiły trzy osoby. Poważne obrażenia odniósł też młody kierowca Mitsubishi, który uderzył w tył ciągnika rolniczego w Majdanie Stuleńskim. Po tym zdarzeniu droga wojewódzka 816 była przez kilka godzin zablokowana.


Zaczęło się od poniedziałkowej (9 października) kolizji na trasie pomiędzy Żukowem a Kaplonosami. Tam bliskie spotkanie przeżyły ciężarówka i Audi A4. Osobówka wyszła z kolizji z bardzo mocnymi uszkodzeniami, ale na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń. Takiego szczęścia nie mieli już uczestnicy dwóch innych zdarzeń drogowych.
W czwartek (12 października) po godzinie 7 rano dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Majdanie Stuleńskim (gm. Wola Uhruska). Mieszkaniec gminy Wola Uhruska kierujący Mitsubishi Lancerem uderzył w jadący w tym samym kierunku ciągnik rolniczy, który w wyniku zderzenia wjechał do rowu, zaś osobówka uległa rozległemu uszkodzeniu. Kierowca samochodu z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Dzień wcześniej (11 października) na drodze wojewódzkiej 812 pomiędzy Okuninką a Włodawą zdarzył się wypadek z udziałem dwóch samochodów marki Renault. – Kierujący Laguną mieszkaniec gminy Wyryki nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault Megane. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Sprawca wypadku stracił prawo jazdy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę, można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę, respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Z uwagi na szybko zapadające ciemności, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują o właściwe oświetlenie jednośladów oraz noszenie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście. Dzięki temu kierujący pojazdami mają realne szanse zauważenia pieszego, szybkiej i właściwej reakcji, a tym samym uniknięcia zderzenia – przypomina Szymańska. (bm)