Zrobił przelew i stracił pieniądze

W środę (6 kwietnia) włodawscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie metodą na BLIK. A było to tak. – Z mieszkańcem Włodawy skontaktowała się za pośrednictwem komunikatora internetowego osoba podająca się za znajomego z prośbą o szybką pożyczkę pieniędzy – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Pieniądze zostały przelane w kilku transakcjach za pośrednictwem szybkiej płatności BLIK. Potrzebujący tłumaczył, że musi dokonać szybkiej płatności, a w jego banku trwa jakaś przerwa techniczna. Łącznie zostało przelane prawie 2 tysiące złotych. Po kontakcie ze znajomym okazało się, że zgłaszający padł ofiarą oszusta. Niestety, to nie jedyny pokrzywdzony w tej sprawie, bo takiej samej treści wiadomości otrzymał mieszkaniec gminy Sławatycze. Mężczyzna w wyniku oszustwa stracił ponad 3 tysiące złotych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych. Podstawą są silne hasła zmieniane najlepiej co kilka miesięcy. Pamiętajmy, aby nie logować się tym samym hasłem do kilku kont. Kolejna zasada to korzystanie z podwójnego uwierzytelniania podczas logowania. Apelujemy o ostrożność i weryfikowanie, komu powierzamy swoje oszczędności. Telefon do znajomego zajmie nam kilka sekund, a może uchronić nas przed utratą pieniędzy – uczula Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here