Żużlowcy Motoru nie zawodzą

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin znakomicie w tym sezonie spisują się nie tylko w rozgrywkach Nice 1. Ligi, gdzie bez porażki po pierwszej rundzie przewodzą stawce, ale także w turniejach indywidualnych. Kolejne, udane starty nasi zawodnicy zaliczyli w czwartek w ćwierćfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie i Krośnie.

Na torze przy Al. Zygmuntowskich dobrze poradzili sobie Daniel Jeleniewski i Oskar Bober. Kapitan „Koziołków” wprawdzie po trzech startach miał na swoim koncie zaledwie cztery punkty, ale znakomity finisz i dwie wygrane pozwoliły mu uzbierać ostatecznie 10 pkt. i zająć szóste miejsce. Tuż za Jeleniewskim z punktem mniej uplasował się Bober.

Zawody w Lublinie wygrał Krystian Pieszczek z MRGARDEN GKM Grudziądz (13) przed Danielem Kaczmarkiem z Get Well Toruń (11) i Rafałem Karczmarz z Cash Broker Stal Gorzów (10).

Dawid Lampart zajął z dorobkiem 12 punktów drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym w Krośnie. Lepszy był tylko Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno, który zakończył zawody z kompletem (15) punktów

Do półfinałów oprócz lublinian i zawodników, którzy znaleźli się na podium awansowali także czwarty Mateusz Szczepaniak z ROW Rybnik (10), piąty Adrian Miedziński z forBET Włókniarz Częstochowa (10) i ósmy Norbert Kościuch z Orła Łódź (9).

W Krośnie najlepszy był Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno, który zakończył zawody z kompletem (15) punktów. Tuż za nim uplasował się Dawid Lampart (12). Kolejnych czterech zawodników, w tym młodszy brat Dawida, Wiktor zdobyło po 10 punktów. Trzecie miejsce zajął były żużlowiec Motoru Karol Baran, obecnie reprezentujący barwy Stali Rzeszów, czwarte Zbigniew Suchecki z MDM Komputery TŻ Ostrovia, piąte Maksym Drabik z Betardu Sparta Wrocław, a szóste Wiktor Lampart. Do półfinałów awansowali także siódmy Oskar Fajfer z Wybrzeża Gdańsk (9) i ósmy Josh Grajczonek z Orła Łódź, który o awans musiał bić się dodatkowym biegu.

Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędą się 6 lipca w Częstochowie i Gnieźnie.

Czas rewanżów

W najbliższą niedzielę (10 czerwca) o godz. 14:45 Speed Car Motor Lublin spotkaniem z Polonią Piła rozpocznie rundę rewanżową Nice 1. Ligi Żużlowej. Pierwszy mecz obu zespołów, który odbył się 27 maja w Pile, zakończył się wygraną motorowców 49:41.