Zwiedzał i zapowiadał kolejne inwestycje

– Zatrudnienie osadzonych to najbardziej skuteczna forma resocjalizacji – mówił na spotkaniu w Zakładzie Karnym we Włodawie wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Minister, zwiedzając nowy budynek i halę produkcyjną, zapowiedział też, że to nie koniec inwestycji w więziennictwo na Lubelszczyźnie.

W sobotę (14 maja) w nowym budynku zakwaterowania osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie oraz hali produkcyjnej odbyło się spotkanie informacyjne dla mediów. – Uczestniczyli w nim: wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, ppłk Piotr Sękowski – zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej oraz ppłk Cyprian Bas – dyrektor okręgowy Służby Więziennej – opowiada por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie.

– Tematem briefingu były najważniejsze inwestycje naszej jednostki z ostatnich lat, czyli budowa nowego budynku zakwaterowania osadzonych, hali produkcyjnej oraz zatrudnienie osób pozbawionych wolności. M. Romanowski podkreślił, że aktualnie więziennictwo jest w rozbudowie, a w najbliższych latach planowane są kolejne duże inwestycje w jednostkach penitencjarnych na Lubelszyźnie. Podkreślił również, że zatrudnienie osadzonych to najskuteczniejsza forma resocjalizacji. Następnie uczestników spotkania po hali produkcyjnej oprowadził dyrektor zakładu, ppłk. Sękowski – dodaje rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here