1. Tauron Liga Siatkarzy. Bogdanka Arka Chełm wróciła na podium

Nasz drużyna, jak w każdym meczu u siebie, może liczyć w sobotę na wspaniały doping kibiców, Fot. Krzysztof Klajn, www.facebook.com/arkachelm

BOGDANKA ARKA CHEŁM – GWARDIA WROCŁAW 3:0 (25:17, 25:14, 25:17)

BOGDANKA ARKA: Cabaj – Rusin, Nowak, Gonciarz, Szwaradzki, Sadkowski, Łapszyński. MVP – Kacper Gonciarz (ARKA).

Siatkarze Bogdanki Arka Chełm nie dali żadnych szans Gwardii Wrocław w meczu 11. kolejki Tauron 1. Ligi Siatkówki Mężczyzn. Wygrali 3:0,  w żadnym z setów nie tracąc więcej niż 20 punktów i wrócili na trzecie miejsce tabeli. W sobotnim meczy najwięcej punktów dla chełmskiej drużyny zdobyli: Patryk Szwaradzki – 15, Jakub Sadkowski – 7, Damian Dobosz – 6, Paweł Rusin – 5, Łukasz Łapszyński – 4.

Po porażce tydzień temu z BKS Proline Bydgoszcz, zespołem, który zajmuje niższe miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi, podopieczni Bartłomieja Rebzdy chcieli poprawić humory i sobie, i kibicom. A że w sobotę do Chełma przyjechała Gwardia Wrocław, która na 9 spotkań przegrała 5, faworytem byli gospodarze. I udowodnili to już w I secie. Co prawda początek spotkania był wyrównany do stanu 6: 6, ale później siatkarze Bogdanki przycisnęli. Świetnie grali Patryk Szwaradzki i Jakub Sadkowski, silną zagrywką od siatki odrzucał rywali Kacper Gonciarz.  W pewnym momencie gospodarze odskoczyli na 18: 12 i wiadomo było, że tej partii już nie oddadzą. W drugim secie Bogdanka Arka dominowała jeszcze bardziej. Niesieni kapitalnym, jak zwykle, dopingiem chełmskich kibiców siatkarze, szybko osiągnęli bezpieczną przewagę nad Gwardią. Zespół z Wrocławia nie potrafił znaleźć recepty na świetnie dysponowanych gospodarzy i przegrał tą część meczu zdobywając zaledwie 14 punktów. Trzeci set był już tylko formalnością. Pewni siebie miejscowi kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie. Świetnie serwowali (8 asów), a gdy było trzeba stawiali szczelny blok (w całym spotkaniu zdobyli blokiem aż 10 pkt.). Jak w secie nr 1 wygrali do 17 a cały mecz pewnie i zasłużenie 3:0. Dzięki wygranej, Arka Chełm, na cztery kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej, awansowała z czwartego na trzecie miejsce w tabeli i w najbliższą sobotę będzie go bronić w wyjazdowym meczu z plasującym się bezpośrednio za placami naszej drużyny Mickiewiczem Kluczbork.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Avia Świdnik – Mickiewicz Kluczbork 3:0, KGHM SPS Głogów – BKS Bydgoszcz 0: 3, REA BAS Białystok – MCKiS Jaworzno 1:3, MKS Będzin – PSG KPS Siedlce 3:1, MKST Astra Nowa Sól – BBTS Bielsko-Biała 3:2, Olimpia Sulęcin – SMS PZPS Spała 3:0. (kg, fot. Krzysztof Klajn, www.facebook.com/arkachelm)