60 lat TKKF-u w Chełmie

W sobotę 60 urodziny świętowało Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Z tej okazji rozegrano turnieje w piłkę nożną i siatkówkę, a podczas wieczornej gali wręczono medale dla zasłużonych działaczy TKKF.

Siatkarski turniej, jaki odbył się w Miejskiej Hali Sportowej, był zarazem kolejnym memoriałem pamięci Marka Kiwińskiego, wieloletniego prezesa ChTKKF. W zawodach triumfowali gospodarze, Tempo Chełm, które pokonało po 2:0 Relax Lublin, Cemex Chełm i Straż Ogniową Chełm, a w finale nie dało szans drużynie z Łucka. W równolegle rozgrywanym na Orliku turnieju piłkarskim zwyciężyła drużyna Straży Granicznej z Dorohuska przed TKKF Świdnik i JW. 12-30, a kolejne miejsca zajęli: 4. Łuck, 5. MPEC Chełm, 6. Gmina Chełm, 7. Beta Prim.
Wieczorem w Hotelu Kozak odbyła się uroczysta gala z okazji 60-lecia ChTKKF, podczas której ok. 100 działaczy odebrało Złote Odznaki Zasłużonych TKKF. W święcie wzięli udział m.in. wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki i przewodniczący rady miasta Zygmunt Gardziński. (kg)