92-latka potrącona wózkiem widłowym

92-letnia chełmianka podczas zakupów w Kauflandzie została potrącona przez wózek widłowy. To już drugi w ostatnim czasie wypadek z udziałem starszych klientek.

Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy o incydencie w Kauflandzie, kiedy to klienci rzucili się na stoisko z przecenionymi ziemniakami, przewracając i depcząc 72-letnią chełmiankę. Starsza pani z protezą kolana nie była w stanie samodzielnie podnieść się z podłogi. W końcu pomogli jej pracownicy sklepu. W środę w Kauflandzie znowu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Tym razem z udziałem 92-letniej chełmianki. Została potrącona przez wózek widłowy. Bolała ją noga. Karetka przewiozła 92-latkę do szpitala. Okoliczności incydentu opisuje biuro prasowe sieci Kaufland.

– Jedna z klientek sieci została niechcący potrącona bokiem wózka paletowego, obsługiwanego przez pracownika marketu w Chełmie – czytamy w przesłanej naszej dziennikarce informacji. – Zgodnie z przyjętymi procedurami, pracownicy sieci przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy, niezwłocznie zatroszczyli się o klientkę i, zważając na jej wiek, prewencyjnie wezwali na miejsce także pogotowie. Do czasu przyjazdu karetki klientka pozostała pod stałą opieką pracowników Kaufland.

Dyrekcja marketu była z nią w kontakcie, aby dowiedzieć się o jej stan zdrowia. Jak wynika z relacji klientki, została wypuszczona do domu bez konieczności hospitalizacji. Jest nam niezwykle przykro z powodu tej sytuacji. Pragniemy poinformować, że nasi pracownicy zawsze przechodzą odpowiednie szkolenia, w tym z obsługi wózków paletowych, by wykonywać swoje obowiązki bezpiecznie i z zachowaniem najwyższej ostrożności. W tym przypadku doszło do niefortunnego zdarzenia, za co raz jeszcze uprzejmie przepraszamy. (mo)