Wielki sukces juniorów starszych!

To jeden z największych sukcesów młodzieżowej piłki nożnej w Chełmie w ostatnich latach! Juniorzy starsi Chełmianki, prowadzeni przez trenera Jana Konojackiego, zajęli pierwsze miejsce w grupie drugiej I Ligi Wojewódzkiej i tym samym zapewnili sobie awans do ligi makroregionalnej – międzywojewódzkiej, która rozgrywki zainauguruje wiosną. W ostatnim meczu, który Chełmianka musiała wygrać, zespół trenera Konojackiego pokonał na wyjeździe Tomasovię 4:3, mimo że do przerwy przegrywał 1:3!

Tylko zwycięstwo zapewniało juniorom starszym Chełmianki awans do makroregionalnej ligi, z udziałem najlepszych zespołów juniorskich województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Tomasovia też musiała wygrać, bo nie była pewna awansu do grupy mistrzowskiej, zatem zapowiadał się ciekawy pojedynek. Pierwsze minuty należy do podopiecznych Jana Konojackiego. W 3 min. wynik spotkania otworzył Michał Grądz, ale w 5 min. Tomasovia doprowadziła do remisu. – Mimo to graliśmy dalej swoje, wiedzieliśmy, po co przyjechaliśmy. Stwarzaliśmy okazje, ale nic nie chciało wpaść. Rywal był natomiast skuteczniejszy.

Do przerwy, wykorzystując nasze błędy, strzelił jeszcze dwa gole. Myśmy mieli dwie poprzeczki. W przerwie powiedziałem do zawodników: „Panowie, kiedy jak nie dziś!”. Na drugą połowę wyszliśmy mocno zmotywowani i już w 50 min. złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem – opowiada trener Konojacki. Drugi gol dodał juniorom Chełmianki skrzydeł. W 70 min. do remisu doprowadził Dawid Lewkowicz, a w 84 min. strzał tego zawodnika dał chełmianom prowadzenie. – Nie oddaliśmy go do końca meczu. Mogliśmy podwyższyć wynik, bo okazję sam na sam z bramkarzem miał Paweł Wójcicki – dodaje szkoleniowiec juniorów starszych Chełmianki.

Dla juniorów był to ostatni mecz w rundzie jesiennej. Teraz młodzi piłkarze Chełmianki czekają by poznać rywali, z którymi przyjdzie im zmierzyć się wiosną w lidze makroregionalnej. Wiadomo, że jednym z nich będą Orlęta Radzyń Podlaski, które wygrały rywalizację w grupie I w lidze lubelskiej. W rozgrywkach świętokrzyskich trwają baraże. W pierwszych meczach Neptun Końskie przegrał z Juventą Starachowice 2:3, a GKS Nowiny zremisował z Orlętami Kielce 2:2. W małopolskiej grupie prowadzą Garbarnia Kraków i Hutnik Kraków, które na kolejkę przed końcem rundy mają dwa punkty przewagi nad Sandecją Nowy Sącz. W rzeszowskiej grupie lideruje Resovia, przed Stalą Rzeszów.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI – ChKS CHEŁMIANKA 3:4 (3:1)

Gole dla Chełmianki strzelili: Michał Grądz w 3 i 50 min., Dawid Lewkowicz w 70 i 84 min.

ChKS: Szymkowiak – Jaroszek (78 Zalewski), Guz, Leśniak (43 Adamski), Haponiuk, Grądz, Rak (80 Krawiec), Jabłoński, Jodłowski (90 Orłowski), Wójcicki, Lewkowicz (88 Głębocki).

Wyniki 14. kolejki: Lublinianka Lublin – Górnik Łęczna 2:2, Łada Biłgoraj – Sygnał Lublin 2:1, Motor Lublin – Hetman Zamość 5:2. Zaległy mecz: Górnik Łęczna – Łada Biłgoraj 10:0.

* * *

Juniorzy młodsi Chełmianki zakończyli rundę jesienną remisem w meczu wyjazdowym z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zajęli szóste miejsce w grupie, a to oznacza, że wiosną będą grać w grupie spadkowej.

– Graliśmy na ciężkim terenie, z wymagającym przeciwnikiem, który był faworytem meczu – mówił po spotkaniu Radosław Leonowicz, trener juniorów młodszych Chełmianki. – Motywowałem chłopaków, by wzięli przykład z juniorów starszych, którzy przegrywając 1:3 doprowadzili do zwycięstwa 4:3. Rozpoczęliśmy nieźle, bo strzeliliśmy bramkę, ale szybko też ją straciliśmy. Niestety, popełnialiśmy sporo błędów taktycznych, na szczęście rywal nie potrafił ich wykorzystać. W drugiej połowie Tomasovia zdobyła prowadzenie, myśmy w 70 min. doprowadzili do remisu. Ten remis traktujemy jak zwycięstwo, bo to nie był nasz najlepszy występ, a mimo to wracamy do Chełma ze zdobyczą punktową. Przed nami przerwa, musimy się jak najlepiej przygotować do rundy wiosennej. Przed nami mnóstwo pracy – dodał R. Leonowicz.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI – ChKS CHEŁMIANKA 2:2 (1:1)

Gole dla Chełmianki zdobyli Szaja i Litwiniuk.

ChKS: Wojtiuk (41 Kuryś) – Szaja, Kinach (41 Litwiniuk), Wawer, Poźniak, Harczuk, Kołaczkowski (65 Krzyżanowski), Mazurek (60 Wójcicki), Nickel, Dejneka, Dąbrowski (65 Jeż).

Wyniki 14. kolejki: Gaudium Zamość – Górnik Łęczna 0:15, Stal Kraśnik – Hetman Zamość 3:2, Łada Biłgoraj – Sygnał Lublin 0:4.

LIGA OKRĘGOWA JUNIORÓW

Grupa Północna, 9. kolejka: Spółdzielca Siedliszcze – Granica Dorohusk 2:2, Kłos Gmina Chełm – Orzeł Srebrzyszcze 9:0, Hutnik Ruda-Huta – Pławanice Kamień 4:2, mecz Włodawianka – Chełmianka odbędzie się 5 bm. Mecze zaległe: Włodawianka Włodawa – Granica Dorohusk 3:0 walkower, Agros Suchawa – Chełmianka II 0:11.

10. Orzeł 9 1 10-58

Grupa Południowa, 9. kolejka: Ruch Izbica – Victoria Żmudź 6:1, Hetman Żółkiewka – Vojsławia Wojsławice 2:1, Tatran Kraśniczyn – Unia Rejowiec 5:8, Start/Regent Pawłów – Znicz Siennica Różana 0:5, Unia Białopole – Frassati Fajsławice odbędzie się 10 listopada. Zaległy mecz Unia Rejowiec – Unia Białopole przełożony na 17 listopada (s)

1. Ruch 9 22 40-17
2. Victoria 9 22 45-14
3. Unia B. 7 13 17-12
4. Unia R. 8 13 25-23
5. Hetman 9 12 17-25
6. Znicz 9 10 27-30
7. Tatran 9 10 31-26
8. Vojsławia 9 10 13-39