PlusLiga nie dla nas

Niestety, nasza drużyna odpadła z walki o awans do PlusLigi, ale przez cały sezon dostraczyła nam mnóstwo satysfakcji i emocji

Bogdanka Arka Chełm – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:20, 20:25, 28:30, 14:25)

Chełmscy siatkarze ulegli dziś we własnej hali BBTS-owi Bialsko-Biała 1:3 i odpadli z walki o awans do siatkarskiej ekstraklasy. Po czwartkowym, gładkim zwycięstwie w Bielsku-Białej wydawało się, że wygrana „biało-zielonych” na własnym parkiecie, wspieranych przez pełną halę kibiców, będzie formalnością. Zdawał się to potwierdzać pierwszy set pewnie wygrany przez podopiecznych Bartłomieja Rebzdy do 20. Ale sport rządzi się swoimi prawami. Przyjezdni nie zamierzali złożyć broni i w drugim secie to oni dyktowali warunki gry wygrywając do 20. Decydujący dla całego meczu okazał się set trzeci, który chełmianie przegrali po dramatycznej końcówce do 28. W czwartym secie gra naszego zespołu całkowicie się posypała. Po nerwowym początku, w którym chełmianie popełniali błąd za błędem i pozwoli odskoczyć rywalom na kilka punktów, nasza drużyna pogubiła się całkowicie i była tłem dla przeciwników. Bialszczanie rozgromili nasz zespół do 14 i to oni będą walczyć w finale play-off z MKS-em Będzin o awans do PlusLigi, a chełmianom pozostanie rywalizacja o trzecie miejsce.

I choć chełmscy kibice, bezapelacyjnie najlepsi w całej lidze, na pewno są zawiedzeni, to Bogdanka Arka, debiutująca w tej klasie rozgrywkowej, przez cały sezon dostarczyła nam naprawdę wspaniałych emocji i pozostaje mieć nadzieję, że na meczach z Visłą Proline Bydgoszcz o brąz 1. Tauron Ligi nasi siatkarze nadal będą gorąco wpierani przez komplet kibiców. Pierwszy mecz zaplanowany jest na najbliższą środę, 1 maja. I oby dane nam było przeżywać takie emocji w przyszłym sezonie. Rd