Kędzierski i Małecki pokazali rywalom plecy

Karol Kędzierski z KM Cross Lublin

Z bardzo dobrej strony w rozgrywanej w Olsztynie II rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie pokazali się zawodnicy Klubu Motorowego Cross – Wiktor Małecki i Karol Kędzierski. Pierwszy wygrał klasę MX 85, drugi był najszybszy w MX 2.

Wiktor Małecki

Wiktor Małecki po problemach ze sprzętem w poprzedniej rundzie tym razem spisał się na medal, nie dając swoim rywalom szans i pewnie wygrywając oba wyścigi.
W MX 2 w pierwszym biegu po bardzo dobrym starcie prowadził Maciek Więckowski. Lublinian musiał jednak uznać wyższość klubowego kolegi Karola Kędzierskiego, który w pięknym stylu zwyciężył, zostawiając rywali 10 sekund za sobą. W drugim wyścigu „Carlos” był drugi za Łukaszem Lonką z Człuchowa, ale ostatecznie sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów.
Kędzierski udanie też startował w klasie MX Open, gdzie zajął drugie miejsce tuż za Karolem Kruszyńskim z LKS Jastrząb Lipno. W biegu drugim tej klasy wypadkowi uległ brat Karola Kędzierskiego, Łukasz, który musiał odwiedzić miejscowy szpital.
Pierwszego dnia w zawodów w Olsztynie, w klasie MX125 bardzo dobrze spisał się Arkadiusz Pryk, któremu niewiele zabrakło do miejsca na podium. Reprezentant KM Cross dwukrotnie zajmował czwartą pozycję, jednak warto zaznaczyć, iż radził sobie świetnie na torze, a nawet udało mu się wygrać jeden ze startów!
W klasie MX Kobiet swój debiut w Mistrzostwach Polski miała Wiktoria Ciężka, która w tym roku przesiadła się na motocykl o pojemności 85 ccm, kończąc zawody na 12. pozycji. Razem z nią po raz drugi w tym sezonie wystartowała klubowa koleżanka Ola Sowińska, która zajęła ósme miejsce.
Po dwóch rundach Mistrzostw Polski Klub Motorowy Cross Lublin zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji klubowej senior, piąte – klasyfikacji junior oraz trzecią lokatę w quadach.  MAG