Absolutorium bez problemu

Marek Kopieniak, wójt gminy Hańsk jednogłośnie zyskał wotum zaufania i absolutorium udzielone przez radę. Wcześniej debatowano nad raportem o stanie gminy i inwestycjach zagrożonych galopującą inflacją.

Czwartkowa (23 czerwca) sesja rady gminy w Hańsku rozpoczęła się od omówienia programu Czyste Powietrze. Następnie głos zabrał wójt Marek Kopieniak, który opowiedział o działaniach podległego sobie urzędu oraz najpilniejszych bolączkach. Jedną z nich jest spór z wykonawcą remontu ulicy Polnej w Hańsku, który przez wzgląd na wzrost cen paliwa i asfaltu domaga się od gminy większych pieniędzy, niż to ustalono w postępowaniu przetargowym.

– Chyba nie będziemy mieli wyjścia i do jakiegoś konsensusu będziemy w tej sprawie musieli dojść – mówił Kopieniak. – Na razie nie wiadomo, ile brakuje, ale to tylko kwestia czasu. Z programu Polski Ład przeszedł nam jeden z trzech złożonych wniosków, więc oświetlenia ulicznego i drogi Szcześniki – Dubeczno przynajmniej na razie nie będzie. Musimy też się zastanowić, na co przeznaczyć nagrodę tzw. kowidową – mówił Kopieniak.

Najważniejszym punktem sesji było udzielenie wójtowi wotum zaufania i absolutorium i z ich uzyskaniem Kopieniak nie miał najmniejszych problemów, bo wszyscy radni byli „za”. Trudno się jednak temu dziwić, zważywszy na fakt, że gmina Hańsk pod jego rządami nie ma prawie żadnego zadłużenia, realizuje inwestycje nie tylko z pozyskanych dotacji, ale też ze środków własnych i nie ma problemu z płynnością finansową. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here