Akcja Trzeźwość

W poniedziałek (9 listopada) włodawscy policjanci prowadzili działania na drogach pod nazwą „Trzeźwość”. Podczas akcji „przedmuchali” blisko 500 kierujących. Dwaj z nich jechali z promilami, kolejni dwaj – z orzeczonymi zakazami prowadzenia samochodów.

– Na zewnątrz panują coraz gorsze warunki pogodowe, dlatego kierujący muszą pamiętać o zachowywaniu wzmożonej ostrożności w okresie jesienno-zimowym – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Między innymi dlatego włodawscy policjanci prowadzili działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach pod nazwą „Trzeźwość”. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Podczas działań przeprowadzono blisko 500 badań na stan trzeźwości. W efekcie stróże prawa zatrzymali dwóch mieszkańców Włodawy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu. Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 38-letni motorowerzysta, kolejny to 37-letni kierowca Volkswagena Golfa. Obydwaj mieli ponad pół promila alkoholu.

Mundurowi podczas prowadzonych kontroli drogowych ujawnili także dwóch kierujących niestosujących się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych przez sąd. Byli to 68-latek z gminy Wyryki, który podróżował fordem oraz 34-latek z gminy Urszulin poruszający się pojazdem marki Kia. Podczas działań policjanci ujawnili także wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Wśród nich wymienić można niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe wyprzedzanie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here