Aleja odzyska charakter

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego doczeka się remontu. Miasto pozyskało na inwestycję dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aleja Piłsudskiego prowadzi od dworca głównego PKP do budynku dawnej siedziby Wschodniej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, czyli dzisiejszego gmachu. Przez lata urosły wzdłuż niej okazałe jesiony, lipy i klony nadając ulicy wyjątkowy charakter. Niestety, część drzew obumarła i wymagała usunięcia.

Pozostałe może czekać podobny los. Remontu domagała się od lat także sama ulica. I w tym roku inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Miasto pozyskało 12,5 mln zł na przebudowę alei i fragmentu ulicy Lubelskiej (od Koszarowej do Szpitalnej). – W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy przetargi – informują urzędnicy. – Wykonawcy mogą składać oferty do 19 lipca.

Na alei Piłsudskiego, oprócz nowej nawierzchni, pojawią się nowe chodniki, wyspy dzielące pasy jezdni, przejścia dla pieszych z szerokimi azylami, przejścia dla pieszych przez ulice porządkowe, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie i oznakowanie oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Przy Lubelskiej również powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki oświetlenie i znaki. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here