Anhelina Łysak z brązowym medalem mistrzostw Europy!!!

Anhelina Łysak będzie jedyną reprezentantką chełmskich zapasów na IO w Paryżu

Doskonale spisała się Anhelina Łysak na rozgrywanych właśnie w Rumunii mistrzostwach Europy w zapasach kobiet. Zawodniczka Cementu Gryf Chełm wywalczyła brązowy medal, co jest doskonałym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, na które nasza zawodniczka zdobyła kwalifikację już we wrześniu ubiegłego roku.

Anhelina rozstawiona jako numer 1 w swojej koronnej kategorii do 57 kg turniej w Bukareszcie zaczęła od ćwierćfinału, w którym po niespełna 20 sekundach położyła na plecy walczącą pod neutralną flagą Irinę Ologonovą (4-0). W półfinale Łysak trafiła na aktualną wicemistrzynię olimpijską z Tokio, Białorusinkę – Irynę Kurachkinę, z którą po niezłej walce przegrała w stosunku (4-8). Tym samym Białorusinka zrewanżowała się naszej reprezentantce za porażkę na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, na których Anhelina wywalczyła kwalifikację olimpijską. W walce o brązowy medal zawodniczka Cementu Gryfa pokonała Mołdawiankę Mihaelę Samoil, kładąc swoją przeciwniczkę na łopatki.

Nieco gorzej poszedł start innym reprezentantom MKS Cement Gryf Chełm. W kategorii do 53 kg Katarzyna Krawczyk już w pierwszej walce uległa młodzieżowej mistrzyni świata i Europy – Turczynce Zeynep Yetgil 1-8 i pożegnała się z turniejem. Debiutująca w gronie seniorek Daniela Tkachuk (76 kg) przegrała w swoim pierwszym pojedynku przez przewagę techniczną z  brązową medalistką ME z 2022 r. – Włoszką Enricą Rinaldi (0-10) i również odpadła z dalszej rywalizacji.

Do strefy medalowej nie udało się również dostać aktualnemu mistrzowi Polski seniorów w wadze do 87 kg Szymonowi Szymonowiczowi. Nasz zawodnik co prawda w pierwszej walce pewnie pokonał Szwajcara Ramona Rainera Betscharta 6-3, ale w drugim pojedynku, po zaciętym boju, uległ olimpijczykowi z Tokio, Azerowi Islamowi Abbasovowi 1-2 i pożegnał się z turniejem. JJ