Ani kasy, ani sprzętu

Dokonując zakupów za pośrednictwem portali internetowych zawsze, ale to zawsze musimy zachować najwyższą ostrożność. Jeśli tego nie zrobimy, łatwo i bardzo szybko możemy stracić pieniądze czego doświadczyli dwaj mieszkańcy Włodawy.


W środę (8 września) do włodawskiej komendy zgłosiło się dwóch mieszkańców Włodawy, którzy powiadomili o tym, że zostali oszukani podczas zakupów dokonywanych w sieci. – 61-latek zgłosił policjantom, że na jednym z portali aukcyjnych znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Zainteresowany sprzętem postanowił zakupić maszynę wpłacając zaliczkę na konto podane przez sprzedającego. Jednak po przelaniu pieniędzy w kwocie 2 tysięcy złotych kontakt ze sprzedającym urwał się. Podobnie było w przypadku innego włodawianina, który za pośrednictwem znalezionej strony internetowej postanowił zakupić lodówkę. Mężczyzna produktu nie otrzymał, natomiast stracił ponad 750 złotych.

Apelujemy o ostrożność, a także dokładne sprawdzanie profili sprzedającego. Dokonując zakupów w sieci, warto zastanowić się nad bezpieczniejszymi formami płatności, na przykład – za pobraniem – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here