Atrakcji pod dostatkiem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym po raz kolejny zorganizował czterotygodniowy letni wypoczynek dla dzieci. Oferta z uwagi na duże zainteresowanie została skierowana w tym roku do znacznie większej ilości dzieci niż w latach poprzednich. Z zajęć sportowo-rekreacyjnych skorzystało stu małych mieszkańców miasta.

Wakacje to najlepszy czas na odkrywanie prawdziwego świata – pod takim hasłem organizatorzy przygotowali w tym roku specjalną ofertę dla dzieci. Oprócz zajęć rekreacyjno – sportowych na miejscowych obiektach zorganizowano dwie trzydniowe wycieczki do historycznego serca Polski – Krakowa. W drodze do stolicy Małopolski uczestnicy zwiedzili Jaskinię Raj, Centrum Neandertalczyka i Zamek Królewski w Chęcinach. – Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie krakowskiej starówki i Parku Henryka Jordana – mówi Jacek Chęć z MOSiR-u.

– Nasze pociechy spotkały się również z okrutną bestią – legendarnym Smokiem Wawelskim, a zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy rejsem po Wiśle. Trzeciego dnia w drodze powrotnej zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. W miniony piątek dyrektor MOSiR-u Teresa Zaleńska-Sak i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Andrzej Antoniszewski uczestnikom wakacyjnych zajęć podziękowali za udział i aktywną postawę oraz wręczyli pamiątkowe upominki.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które od lat wspierają nas przy realizacji takich projektów: burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu, zarządowi UKS MOSiR oraz dyrektorowi Mariuszowi Januszko i pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie.(b)