Bajkowe wakacje przedszkolaków

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie dobiegł końca. Z zajęć mogły skorzystać dzieci uczęszczające do włodawskich przedszkoli. Drugi tydzień to bajkowy blok tematyczny, w którym uczestnicy mogli poczuć atmosferę prawdziwego teatru, a to za sprawą inscenizacji przygotowanych przez nauczycielki.

Najpierw przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Chory kotek”, który zainicjował pogadankę nt. zdrowego odżywiania. Dzieci poznały piramidę żywienia i wybierały produkty, które należy jeść, aby być zdrowym. Tego dnia nie zabrakło również ćwiczeń i zabaw ruchowych. Kolejny dzień przyniósł moc wrażeń, które zapewnił dzieciom Genibot – robot do nauki programowania. Baśniowe kodowanie okazało się świetną zabawą, połączoną z nauką logicznego myślenia. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie robota tak, aby dotarł do figur – bohaterów bajek, ustawionych na macie do kodowania.

Ponadto uczestnicy wzięli udział we wspólnym kodowaniu i układając krążki według określonych współrzędnych stworzyły napis PM2. Kolejna atrakcja to teatrzyk cieni pt. „Trzy świnki”. Po obejrzeniu tej inscenizacji dzieci oceniały zachowanie bohaterów. Następnie wykonywały pacynki i odgrywały scenki z prezentowanej bajki, a przy użyciu monitora interaktywnego tworzyły rysunkowe kalambury. Dużą atrakcją, po przypomnieniu znanej bajki, było spotkanie z Czerwonym Kapturkiem i Wilkiem, którego zagrał pies Gera.

Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz wyrabianie nawyku systematyczności w opiece nad nimi. Przedszkolaki poznały prawidłowe zachowania, które pomagają zminimalizować ryzyko w sytuacji zagrożenia i ćwiczyły pozycję żółwia na wypadek spotkania agresywnego czworonoga. Potem podziwiały pokaz sztuczek, a chętni podawali psu przysmaki i prowadzali go na smyczy. Ostatniego dnia odbył się „Bal u Kopciuszka”, a przebrane w bajkowe stroje dzieci udały się do sali balowej, gdzie czekały na nie tańce i moc atrakcyjnych zabaw z poczęstunkiem.

– Cieszymy się, że dla wielu uczestników były to jedne z najlepszych wakacji. Codziennie organizowaliśmy przeróżne atrakcje, w których uczestniczyły cztery grupy przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dyżur w naszym przedszkolu pozostanie na długo w pamięci dzieci. Każdy dzień pełen był emocji, dobrej zabawy i nauki, bo tam, gdzie dzieje się wiele nieoczekiwanych i ciekawych rzeczy, nie ma mowy o nudzie – podsumowuje dyrektor Danuta Kloc. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here