Bawiono się wyśmienicie

Rżnięcie drewna, rzut wałkiem w męża, picie piwa na czas, turniej siatkówki oraz mnóstwo zabaw i gier dla najmłodszych. Festyn Rodzinny w Stulnie (gmina Wola Uhruska) był niezwykle udany.

Ludzie są spragnieni kontaktu i dobrej zabawy. Było to świetnie widać na festynie rodzinnym, który w niedzielę (20 czerwca) w Stulnie zorganizowały sołtys Maria Cieślak, rada sołecka oraz KGW Morowe Babki. Pod miejscową świetlicą zabrakło miejsc parkingowych, a miejsca pod parasolami i na ławkach były zapełnione co do jednego. Nic w tym jednak dziwnego, bo organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.

Było malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, mecz siatkówki między gospodarzami a reprezentacją Bytynia (goście przegrali 1:2) oraz zabawa taneczna pod chmurką w rytm muzyki zespołu Avenis z Woli Uhruskiej. Konkursowe zmagania, m.in. rżnięcie drewna piłą „moja-twoja” z zainteresowaniem śledziła licznie zgromadzona publiczność, wśród której bystre oko dostrzegło proboszcza z Woli Uhruskiej oraz kilku gminnych radnych, w tym przewodniczącego i jego zastępcę. Ten pierwszy sędziował mecz siatkówki, drugi był zawodnikiem drużyny z Bytynia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here