Będą mandaty za gołe nosy

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Najgorzej jest na Lubelszczyźnie, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób. Dlatego policjanci zwracają baczniejszą uwagę na stosowanie się do przepisów sanitarnych. Włodawscy funkcjonariusze kontrolują pod tym kątem lokale i przypominają, że za brak maseczki w sklepie czy urzędzie grozi mandat karny.

Włodawscy policjanci systematycznie kontrolują obiekty handlowe oraz usługowe pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa. – Nasi funkcjonariusze każdego dnia obecni są w rejonach, gdzie grupują się większe ilości osób – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W ten sposób policyjne patrole dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu włodawskiego.

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominamy, że nadal panuje pandemia i jest wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. W przypadkach rażącego naruszenia przepisów policjanci będą nakładać mandaty karne, kierować wnioski do sądu o ukaranie, a także powiadamiać inspektora sanitarnego – dodaje Tadyniewicz. (bm)