Będą strzelać

Koniec z dojazdami na szkolenia. Ruszyła budowa długo oczekiwanej przez funkcjonariuszy krytej strzelnicy przy ul. Trubakowskiej. Inwestycja opiewa na ponad 13 mln zł. Pierwsze strzały mają paść za rok.

Po bazach szkoleniowych w Terespolu i Hrubieszowie ma to być trzecia strzelnica w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej. Wykonawcą zadania jest warszawska firma, a całkowity koszt przedsięwzięcia to 13 493 100 zł.

Obiekt przy ul. Trubakowskiej, na terenie siedziby NOSG, ma składać się z pomieszczenia do zajęć teoretycznych, zaplecza administracyjnego i socjalnego oraz 5-stanowiskowej strzelnicy, przeznaczonej do strzelania na odległość 25 m (z pozycji klęczącej, leżącej i stojącej), do celów stałych i ukazujących się.

Jak tłumaczy por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG, strefę strzelnicy zaprojektowano do strzelania ogniem pojedynczym i krótkimi seriami z: karabinków i pistoletów maszynowych, pistoletów oraz rewolwerów, prowadzonymi ogniem pojedynczym, broni sportowej, broni pneumatycznej oraz strzelb gładkolufowych.

Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to koniec października przyszłego roku. (pc)