Będzie stadion lekkoatletyczny

Świetna wiadomość dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i chełmskich sportowców. Podpisano umowę na budowę długo oczekiwanego stadionu lekkoatletycznego przy II LO.

Wiosną br. miasto po raz pierwszy ogłosiło przetarg na budowę tego obiektu. Na inwestycję ratusz w ubiegłym roku otrzymał 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Szacowano, że całe przedsięwzięcie będzie kosztować 8 mln zł i początkowo tyle zapisano w budżecie na ten cel.

Ale oferty, które składały firmy, były o około 2 mln zł wyższe i z tego powodu miasto kilkakrotnie unieważniało przetargi. W końcu, samorządowcy postanowili dokonać przesunięć w budżecie i dołożyć pieniądze tak, aby jednak podpisać umowę na budowę stadionu przy II LO. Najkorzystniejszą ofertę

(10 036 018,92 zł) złożyła spółka TAMEX Obiekty Sportowe z Warszawy i to ją chełmscy urzędnicy wybrali na wykonawcę obiektu. W grudniu ub.r. Jakub Banaszek, prezydent Chełma, podpisał umowę na budowę stadionu u „Dreszerczyków”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele II LO – Zbigniew Niderla – dyrektor szkoły oraz uczniowie. (mo, fot. UM Chełm)