Będzie zabawa, będzie się działo…

13 września w chełmskim parku miejskim o godz. 20.30 rozpocznie się wielki koncert „Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki”. W minioną sobotę rozpoczęły się tam prace związane z ustawieniem potężnej sceny. Na imprezie, według organizatorów, ma bawić się od 8 do 10 tys. osób i miliony przed telewizorami.

Na scenie o wymiarach: 46 m szerokości, 15,5 m wysokości i 20 m głębokości zagrają: Cleo, Weekend, Rafał Brzozowski, Golec U`Orkiestra, Savage, Harlem, Ryszard Makowski, Modelinka&Model MT. Organizatorzy zapewniają trzygodzinną zabawę w rytmach muzyki rozrywkowej. Z imprezy bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP2. Koncert rozpocznie się o 20.30 i potrwa blisko trzy godziny.

Prace nad budową sceny ruszyły w ubiegłą sobotę. Ciężkie samochody sprzęt dowożą ulicą Brzozową. W dniu imprezy w okolicach parku miejskiego będzie obowiązywała specjalnie przygotowana organizacja ruchu, która ma ułatwić bezpieczne i płynne dotarcie na koncert, a później powrót do domu.

Na terenach miejskich i Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyznaczono cztery dodatkowe parkingi dla widzów spoza Chełma. Są to tereny zielone na osiedlu Słoneczne przy ulicach Karłowicza i Żarnowskiego oraz przy amfiteatrze w Kumowej Dolinie i na targowisku przy ulicy Zawadówka. Będą to parkingi oznakowane, mieszczące po kilkaset samochodów, z doraźnym oświetleniem i organizacją ruchu. Na straży porządku staną strażacy-ochotnicy. Poza tym do wykorzystania będą mniejsze parkingi na terenie miasta, np. przy Chełmskim Parku Wodnym, ChDK i Miejskiej Hali Sportowej.

By rozładować przewidywane natężenie ruchu w centrum miasta, osoby, które pozostawią swoje auta na najbardziej oddalonych od koncertu parkingach, będą mogły przesiąść się do autobusów CLA. Bezpłatne kursy na koncert zaplanowano o godz. 18:30, 19:00 i 19:30 z ul. Zawadówka (okolice restauracji Ustroń) oraz na godzinę 18:45, 19:15 i 19:45 z przystanku na ul. Podgórze (naprzeciwko nieczynnej stacji paliw).

Punktem docelowym będzie przystanek przy al. Armii Krajowej nieopodal ronda Jana Pawła II. Z tego samego przystanku będą ruszały kursy powrotne. Autobusy będą opisane jako „Kumowa Parking” i „Targ Parking”. Dwa autobusy mają czekać na widzów o godz. 23:15, a kolejne dwa o godz. 23:30. Autobusy nie zatrzymają się na przystankach pośrednich – pojadą z parkingów bezpośrednio do centrum i odwrotnie.

Z kolei widzów, którzy przyjadą na koncert z kierunku Hrubieszowa i skorzystają z parkingów przy ChDK lub hali MOSiR, a także mieszkańców osiedli Dyrekcja i Cementownia organizatorzy zachęcają do korzystania z normalnych kursów komunikacji miejskiej. Wieczorem w piątek 13 września autobusy będą kursowały z częstotliwością co 15 minut z pl. Niepodległości do centrum. (r)