Bezpiecznie i trzeźwo

Okres Wszystkich Świętych to tradycyjnie już na drogach całej Polski policyjna akcja „Znicz”. W tym okresie funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W powiecie włodawskim robili to bardzo skutecznie, bo w tych dniach na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku.

Włodawscy policjanci już na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. W tym roku wzmożone kontrole zaplanowane zostały w okresie od 29 października do 2 listopada w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz”. – Okres „Wszystkich Świętych” wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdu i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwali policjanci.

Kierowcy musieli więc się liczyć ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzali, czy wszyscy stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Zwracali uwagę, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Jak co roku wielką uwagę przykładaliśmy również do trzeźwości. Przeprowadziliśmy około 750 badań alkomatem i odnotowaliśmy tylko jednego nietrzeźwego kierowcę – był to rowerzysta. Święta na drogach były bezpieczne. Co najważniejsze, nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowaliśmy jedynie pięć niegroźnych kolizji – wylicza pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here