Bezpłatne szczepionki dla seniorów

Rusza program profilaktyczny, w ramach którego chełmianie powyżej 65 roku życia zostaną bezpłatnie zaszczepieni przeciwko grypie. Zainteresowani już mogą rejestrować się on-line albo dzwonić do Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

Lekarze namawiają do szczepień przeciwko grypie, ale szczepionek w aptekach nadal brakuje. Z pomocą przyszedł chełmski magistrat. Miasto sfinansuje a miejski ZOZ wykona bezpłatne szczepienia dla seniorów powyżej 65 roku życia. „Programem profilaktyki grypy dla mieszkańców Chełma w wieku 65+” zostanie objętych tysiąc mieszkańców miasta. Warunkiem udziału w programie jest brak przeciwwskazań do szczepienia przeciw grypie. W MSP ZOZ szczegółowo wyjaśniają, w jaki sposób można się zarejestrować do udziału w programie.

Należy zrobić to telefonicznie (przychodnia nr 1 ul. Wołyńska 11 tel. 82 563 00 78 lub 500 393 355; przychodnia nr 2 ul. Połaniecka 11, tel. 82 563 67 81 lub 516 226 200) lub poprzez stronę internetową www.mspzozchelm.pl zakładka grypa 2020. Następnie, nie wcześniej niż 24 godziny przed planowanym szczepieniem, a najlepiej w dniu zaplanowanego szczepienia, pacjent powinien zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego (podstawowej opieki zdrowotnej) w celu wykonania badania lekarskiego i uzyskania zaświadczenia o możliwości wykonania szczepienia przeciw grypie.

Po uzyskaniu zaświadczenia w tym samym dniu należy zgłosić się do wybranego przez siebie punktu w Przychodni nr 1 przy ul. Wołyńskiej 11 lub Przychodni nr 2 przy ul. Połanieckiej 11. Pacjenci zaopcjowani do lekarzy MSP ZOZ będą szczepieni w przychodni, w której pracuje wybrany przez nich lekarz rodzinny.

W przychodni wypełnia się oświadczenie o zgodzie na wykonanie szczepienia w ramach programu polityki zdrowotnej. Po wypełnieniu dokumentów i przeprowadzeniu rozmowy na temat profilaktyki grypy, szczepionka zostanie podana. Na zakończenie pacjent zobowiązany jest wypełnić ankietę dotyczącą jego uczestnictwa w programie. (opr. mo)

Informacja dotycząca zasad rejestracji on- line dla osób chętnych do wzięcia udziału w roku 2020 w Programie profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65 +: 1. Po wejściu na stronę internetową www.mspzozchelm.pl należy wybrać zakładkę/przycisk „Program profilaktyki grypy dla mieszkańców Miasta Chełm” i zapoznać się z etapami realizacji programu. 2. W tekście wybieramy aktywny przycisk Grypa 2020, po wybraniu którego zostaniemy przeniesieni na stronę z wyborem przychodni, w której pacjent chce zostać zaszczepiony (Przychodnia nr 1 ul. Wołyńska/Przychodnia nr 2 ul. Połaniecka). 3. Po wybraniu budynku otwiera się okno terminarza.

Należy wybrać datę i godzinę w kolumnie „Wizyta prywatna” – wizyta jest bezpłatna dla osób uprawnionych do udziału w programie. 4. Po wybraniu terminu osoba rejestrująca się zostanie przeniesiona na stronę OSOZ, gdzie należy wybrać przycisk Zarejestruj się bez konta OSOZ. 5. Na następnej stronie wypełniamy dane osoby, która ma być szczepiona ze szczególnym uwzględnieniem poprawności danych kontaktowych (telefon, e-mail). 6. Następnie zatwierdzamy rezerwację przyciskiem „umów” i chwilę czekamy na potwierdzenie zapisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here