Bieg Tropem Wilczym tym razem w Suchawie

Prawie setka uczestników Biegu Tropem Wilczym zjawiła się w Suchawie (gm. Wyryki) na historycznym trakcie, by w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Bieg główny wygrał po raz kolejny Tomasz Pawłowski z Lacka.

Bieg Tropem Wilczym corocznie organizowany jest w Polsce 1 marca. W powiecie włodawskim do tej pory przeprowadzany we Włodawie. W tym roku zmieniono miejsce, zaś koordynatorem został wójt gminy Wyryki – Mirosław Torbicz. Odległość od miasta miała na pewno wpływ na to, że było nieco mniej uczestników tego biegu niż w minionych latach. Za to byli żołnierze-terytorialsi, ułani na koniach oraz grochówka i doskonałe humory.

Bieg rozgrywano – jak zwykle – na dwóch dystansach: 1963 m w formie honorowego truchtu oraz 5 km – dla tych, którzy lubią rywalizować. Bieg na 5 km wygrał Tomasz Pawłowski z Lacka, drugi był Jacek Biełas z Suchawy, a trzeci Emil Mikulski z Różanki. Wśród kobiet odpowiednio: Monika Milart z Mościc Dolnych, Krystyna Olszańska z Białej Podlaskiej i Aleksandra Orlińska ze Szczekocina. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here