Biznes i motywacja

(8 maja) Paweł Czapiewski, znakomity polski lekkoatleta, był gościem specjalnym spotkania z cyklu Biznes Lubelskie, które odbyło się w Chełmie. W hotelu Kamena były medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy na 800 metrów mówił o roli motywacji w biznesie, tłumaczył uczestnikom jak osiągnąć sukces, dlaczego warto mieć cele i jak je realizować.

Przedstawiciele średnich i dużych przedsiębiorstw z Chełma, a także jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji otoczenia biznesu zanim usłyszeli cenne rady od Pawła Czapiewskiego, mogli dowiedzieć się o działaniach, jakie w ramach Biznes Lubelskie i współpracy na rzecz wzmocnienia eksportu i obsługi inwestorów prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

O tym, co przyniosą zmiany w JPK, CIT, VAT i RODO, mówiła także Maria Uchman, prezes zarządu Uchman i Partnerzy, a o negocjacjach, mediacjach i arbitrażu w relacjach pomiędzy przedsiębiorcami opowiedziała Aneta Biały z Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Lublinie.

Paweł Czapiewski swój wykład „Rola motywacji w biznesie” rozpoczął od filmowej prezentacji biegu, w którym podczas mistrzostw świata w 2001 roku w Edmonton zajął trzecie miejsce i zdobył upragniony medal. Znakomity średniodystansowiec pokazał uczestnikom, jak wiele trzeba włożyć pracy, by osiągnąć sukces i jak warto wierzyć do końca, że uda nam się zrealizować założony cel.

– Dlaczego warto mieć cele? – Czapiewski zapytał uczestników spotkania. – A to dlatego, że pomagają ukierunkować uwagę. Zwiększają zaangażowanie w działanie. Pozwalają dłużej wytrwać w działaniu. Skłaniają do tworzenia planów – wyliczał znakomity sportowiec.

Gdy w naszym biznesie coś idzie nie tak, to warto spróbować szukać nowego rozwiązania, poszukać nowej drogi – podkreślał Czapiewski i przypomniał myśl wybitnego naukowca Alberta Einsteina „Obłędem jest powtarzać w kółko tę samą czynność, oczekując innych rezultatów”.

Czapiewski zachęcił też do śledzenia postępów w biznesie: – Nie zarządzasz tym, czego nie mierzysz – mówił za P. Druckerem, a także do czytania książek. – To nie przypadek, że „7 nawyków skutecznego działania” Stephena R. Covey’a sprzedało się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. Czytajmy jak najwięcej – dodał.

* * *

Kolejne spotkanie z cyklu Biznes Lubelskie odbędzie się 15 maja w Krasnymstawie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: www.invest.lubelskie.pl

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!