Bogdanka Arka poza podium

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Bogdanka Arka Chełm 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

Bogdanka Arka przegrała wczoraj w Bydgoszczy z Visłą Proline i to gospodarze po raz czwarty z rzędu wywalczyli brązowe medale 1. Tauron Ligi. Nasze apetyty jeszcze dwa tygodnie temu były o wiele większe, ale czwarte miejsce na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy zespołu, który jeszcze dwa sezony temu występował w III lidze to niewątpliwie sukces trenera Bartłomieja Rebzdy i jego ekipy.

Po porażce w środę na własnym parkiecie 2:3, chełmianie w Bydgoszczy z animuszem rzucili się do odrabianie strat i pierwszego seta rozpoczęli od wysokiego prowadzenia. Z czasem gospodarze odzyskali jednak pewność siebie i przejęli inicjatywę wygrywają seta do 21. W drugiej i trzeciej odsłonie choć „biało-zieloni” nie odpuszczali, to jednak determinacji i walki było za mało, by ugrać w nad Brydą choć jednego seta.

Debiutancki sezon 1. Tauron Lidze kończymy więc na czwartym miejscu z nadziejami, że w przyszłym sezonie też będziemy mogli do samego końca emocjonować się walką chełmskiego zespołu o awans do siatkarskiej PlusLigi. W tym, bliżej dołączenia do siatkarskiej elity jest zespół MKS-u Będzin, który w serii do trzech wygranych spotkań prowadzi z BBTS-em Bielsko-Biała już 2:0.