Bogdanka Arka przerywa pechową passę

Bogdanka Arka Chełm – VISŁA PROLINE Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:11, 25:16, 18:25, 15:12)

Po dwóch kolejnych porażkach w tie-breakach, tym razem to chełmianie wygrali piątego seta i pokonali u siebie groźny BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2, zachowując drugie miejsce w tabeli 1. Tauron Ligi Siatkówki.

Przed tygodniem „biało-zieloni” ulegli na własnym parkiecie, po niezwykle zaciętym meczu, liderowi MKS Będzin 2:3. O ile z tą porażką należało się liczyć to przegrana w środowym meczu w Jaworznie z zajmującym miejsce w dole tabeli MCKiS 3:2, była przykrą niespodzianką. Początek wczorajszego meczu w Chełmie z mocną Visłą Proline Bydgoszcz zapowiadał, że podopiecznym Bartłomieja Rebzdy ciężko będzie zmazać środową plamę. Na szczęście w drugim i trzecim secie nasi wzięli się w garść i roznieśli rywali do 11 i 16.  Czwarty set niespodziewanie padł łupem przyjezdnych, ale w tie-breaku chełmianie znów pokazali solidną siatkówkę i zwyciężyli do 12. MVP meczu został Patryk Szwaradzki.

Po 25. kolejkach Bogdanka Arka zajmuje drugie miejsce w tabeli, za MKS Będzin, a przed BBTS-em Bielsko-Biała, Visłą Proline i Leonardo Avią Świdnik. W następnej kolejce chełmianie wyjeżdżają w czwartek do Wrocławia na mecz Gwardią i będą zdecydowanymi faworytami. Zdobycie tam 3 lub 2 punktów zagwarantuje naszej drużynie awans do play-off i przybliży do zakończenie fazy zasadniczej na drugim miejscu. rd