Bogdanka Arka wzięła rewanż. Zagra w 1/8 Pucharu Polski

Pierwszoligowi siatkarze Bogdanki Arka Chełm pokonali wczoraj we własnej hali w meczu 1/16 Pucharu Polski PZL Leonardo Avia Świdnik 3:0 i awansowali do 1/8 tych rozgrywek. Tym samym podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy wzięli srogi rewanż za sobotnią, ligową porażkę w Świdniku 3:2.

W poniedziałkowym meczu pucharowym, rozgrywanym przez własną publicznością, chełmianie od początku dominowali na parkiecie i pierwsze dwa sety łatwo wygrali do 17 i 10. W trzeciej odsłonie goście nawiązali z naszą drużyną wyrównaną walkę, ale ostatecznie to gospodarze wygrali na przewagi do 24.

W kolejnej rundzie Bogdanka Arka Chełm zmierzy się ze zwycięzcą spotkania CUK Anioły Toruń -UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Faworytem meczu, który rozegrany zostanie 20 grudnia będą chełmianie. Nasza drużyna ma nadzieję co najmniej powtórzyć w rozgrywkach pucharowych ubiegłoroczny sukces, kiedy dotarła do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem. Mecz w Chełmie, rozegrany pod koniec stycznia br. zgromadził w hali MOSiR blisko 2-tysięczną publiczność i był transmitowany na żywo w Polsat Sport. Nasi siatkarze co prawda ulegli utytułowanemu rywalowi w trzech setach, ale po wyrównanej walce – do 22, 24 i 23.