Bogdanka Arka z kompletem punktów

We wczorajszym meczu 19. kolejki 1 Tauron Ligi siatkarze Bogdanki Arka Chełm pokonali przed własną publicznością Astrę Nowa Sól 3:1.

Bogdanka Arka Chełm – MKST Astra Nowa Sól 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:15)

Od początku meczu chełmska drużyna w pełni kontrolowała grę i pewnie wygrała pierwszego seta 25:17. Drugi set sprawił kibicom wiele emocji. Obie drużyny „szły w łeb w łeb” zaś w końcówce, to Astra wyszła na prowadzenie 22:19. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy pokazali jednak charakter i zaangażowanie i po trzech spektakularnych blokach drugi set zakończyli zwycięstwem 25:23.

W trzeciej partii, nie mająca nic do stracenia goście ruszyli do śmiałych ataków i po wielu fantastycznych akcjach powiększyli swoją przewagę. Końcówka to prawdziwy „rollercoaster”. Astra prowadziła 16:23, ale po świetnych zagrywkach kapitana Bogdanki Mariusza Marcyniaka zrobiło się 20:23. Niestety końcówka seta należała do gości, którzy wygrali do 21.

Czwarta część spotkania to pełna dominacja Bogdanki. Koncertowe akcje, znakomicie zdobyte kilka punktów w pojedynczych blokach Jakuba Nowaka, spowodowały, że Arka prowadziła już 16:9, a potem aż 22:13. Gospodarze ostatecznie triumfowali do 15, a w całym meczu 3:1. MVP meczu został Mariusz Marcyniak.

Następny mecz Arka rozegra w Sulęcinie z miejscową Olimpią. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia o 17:00. (jj)