Brak funduszu i transmisji

Również w 2022 roku w gminie Urszulin znowu nie będzie funduszu sołeckiego, co nie wszystkim się podoba. Na piątkowej (25 marca) sesji radni zdecydowali również o tym, by wszystkie odpady wielkogabarytowe do PSZOK-u dostarczali sami mieszkańcy i letnicy.

Każdy samorząd ma obowiązek udostępniać relację na żywo z sesji. Gmina Urszulin po raz już kolejny nie transmitowała obrad w Internecie, bo podobno znowu były problemy techniczne. No cóż, każdy interpretuje prawo według swojego uznania. Sesja rozpoczęła się od rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora GOPS i została jednogłośnie odrzucona, bo, jak tłumaczyli radni, była zupełnie bezzasadna.

W kolejnym punkcie ważyły się losy funduszu sołeckiego. Wójt z przewodniczącym postulowali o niewyodrębnianie go z budżetu gminy i większość radnych ich poparła. W dalszej kolejności przyjęto m.in. program opieki nad zwierzętami, regulamin utrzymania czystości i porządku oraz zdecydowano tym, że służby komunalne nie będą już odbierać tzw. odpadów wielkogabarytowych.

Decyzję podjęto ze względu na charakter gminnej zabudowy, która w wielkiej części składa się z działek letniskowych, których właściciele, wystawiając stare meble czy inne gabaryty, nie przysługiwali się do pozytywnego wizerunku gminy, bowiem odpady „upiększały” teren nawet na kilka miesięcy. Teraz nie będą mogli tego robić, a wszystkie duże śmieci będą musieli dostarczyć do PSZO-u.

Następnie przyjeto zmiany w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej, a na koniec wysłuchano sprawozdań: o realizacji zadań wspierania rodziny, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz wójta Tomasza Antoniuka, który opowiedział o tym, czym zajmował się kierowany przez niego urząd od czasu ostatniej sesji. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here