Brakuje gospodarza

Rozumiem, że szpital nie ma pieniędzy na inwestycje, ale ma przecież pracowników, którzy mogą zająć się porządkiem. Może być biednie, ale schludnie – napisał do nas Czytelnik i przesłał zdjęcia terenu wokół pawilonów, w których mieści się m.in. odział zakaźny, psychiatria, poradnia gruźlicza oraz miejsce pamięci pacjentów pomordowanych w czasie II wojny światowej. Faktycznie teren wygląda, jakby nie miał gospodarza. Ale ponoć już niedługo.

Odrapane i zagrzybione elewacje, odpadający tynk, pordzewiałe kraty w oknach, zniszczone drogi dojazdowe, zapuszczone zieleńce, zbite lampy, zarośnięte, stare kontenery – to wszystko można zobaczyć po przejściu za główny, reprezentacyjny budynek chełmskiego szpitala. Stoją tam trzy pawilony, w których mieści się m.in. oddział zakaźny, psychiatria a w przybudówkach i sąsiednim budyneczku poradnie gruźlicza i położniczo-ginekologiczna…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 01.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.