Burmistrz wiceprezesem

Włodawska OSP wybrała nowe władze. Organizacją nadal kierować będzie dotychczasowy prezes – Franciszek Gruszkowski. Jego zastępcą został burmistrz Wiesław Muszyński, który zapewnił, że współpraca na linii strażacy – ratusz będzie jeszcze lepsza.

W sobotę (3 lipca) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodawie. Druhny i druhowie udzielili absolutorium zarządowi i wybrali nowe władze. Prezesem włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej ponownie został Franciszek Gruszkowski.

– Dziękuję za udzielnie absolutorium dotychczasowemu zarządowi oraz powierzenie mi kierowania włodawskim OSP na kolejną kadencję. To dowód ogromnego zaufania, za które serdecznie dziękuję. Jednak najbardziej cieszy mnie fakt, że w dziesięcioosobowym zarządzie znalazły się nowe osoby. Zmiana pokoleniowa jest niezbędna dla dalszego rozwoju naszej jednostki – mówił Gruszkowski.

Funkcję wiceprezesa OSP powierzono burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu. – Ochotnicza Straż Pożarna we Włodawie stanowi bardzo ważny element ochrony życia i majątku mieszkańców naszego miasta. Jako samorząd od lat wspieramy strażaków ochotników. W ostatnich latach dzięki pozyskanym środkom transgranicznym PL-BY-UA oraz wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości możliwy był zakup sprzętu, który już jest wykorzystywany w akcjach ratujących życie. Obejmując funkcję wiceprezesa OSP Włodawa, deklaruję dalszą współpracę – zapewnił burmistrz. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here