Burmistrz zaprasza na obchody

W poniedziałek obchodzić będziemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z utrzymującą się w kraju sytuacją epidemiczną włodawskie obchody będą miały jedynie symboliczny charakter, ale za to będzie można je śledzić w internecie.

– W poniedziałek, 3 maja o godzinie 10:30 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, duchownych oraz środowisk kombatanckich w imieniu mieszkańców złożą wieńce pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Oczywiście w związku z pandemią uroczystości nie będą miały publicznego charakteru.

Narodowe Święto Trzeciego Maja będzie można za to śledzić w internecie w serwisie YouTube. Na kanale parafii transmitowana będzie msza święta, natomiast złożenie wieńców na kanale WDK TV. Dopełnieniem obchodów będą minikoncerty osiedlowe. W tym roku wystąpią wychowankowie Włodawskiego Domu Kultury i soliści Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Koncerty odbędą się na skwerach w czterech różnych częściach miasta: o godz. 13:00 przy ul. Chełmska (osiedle Kleeberga), o 14:00 przy ul. Mielczarskiego, o 15:00 przy ul. Kotlarskiej, o 16:00 przy ul. Zabagonie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here