Cała Polska obejrzy Chełm?

Chełm zabiega o zorganizowanie dużego wydarzenia artystycznego. Obejrzy je cała Polska. Prezydent Jakub Banaszek nie zdradza jednak szczegółów, pyta natomiast mieszkańców o to, która lokalizacja lepsza – Dyrekcja Dolna czy park miejski? Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że najprawdopodobniej chodzi o imprezę na wzór „Wakacyjnej Trasy Dwójki”, która tydzień temu odbyła się na Starym Mieście w Zamościu i przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W niedzielę, 4 sierpnia, Stare Miasto w Zamościu pękało w szwach. Kombi, Bad Boys Blue, Margaret, Łukasz Zagrobelny, Feel, Kasia Kowalska, Milano i inne zespoły ściągnęły tłumy. Kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się na Rynku i przyległych ulicach. Do Zamościa wybrali się również mieszkańcy Chełma, powiatu chełmskiego, krasnostawskiego, co było widać po rejestracjach aut na parkingach. Koncert w ramach „Wakacyjnej Trasy Dwójki” obejrzała cała Polska na antenie TVP 2. Z całą pewnością była to świetna promocja Zamościa, tym bardziej, że telewizyjne kamery nie tylko pokazały scenę i publikę, ale również zabytkowe kamienice czy ratusz.

I kto wie czy kolejnym punktem trasy nie będzie Chełm. Prezydent Jakub Banaszek na swojej stronie internetowej na Facebooku poinformował, że Chełm walczy o zorganizowanie dużego wydarzenia artystycznego. Nie ujawnił, o co dokładnie chodzi, zwrócił się natomiast do mieszkańców o wskazanie w ankiecie lokalizacji. W grę wchodzą dwa miejsca: osiedle Dyrekcja Dolna (skrzyżowanie ulic 11 Listopada, I Pułku Szwoleżerów i al. Marszałka Piłsudskiego – scena ustawiona tyłem do gmachu) lub park miejski. Sam prezydent jest zwolennikiem Dyrekcji Dolnej. Z wyników ankiety wynika, że większość mieszkańców jest tego samego zdania, co Banaszek. Jednak takie wydarzenie zorganizowane na osiedlu Dyrekcja Dolna spowoduje nawet tygodniowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Prezydent wyjaśnił, że według niego w mieście są tylko dwa miejsca, które pozwalają na rozstawienie sceny o określonych wymiarach. – Pamiętajmy, że obrazki z Chełma będą pokazywane w całej Polsce, jeśli uda się nam zorganizować wydarzenie. Mało osób wie, że istnieje tak piękne i unikatowe miejsce jak Dyrekcja. Pięknie podświetlone pokaże wszystkie uroki – napisał Jakub Banaszek na Facebooku.

Prezydent nie chciał ujawnić żadnych szczegółów dotyczących planowanego wydarzenia. Nam natomiast udało się nieoficjalnie ustalić, że może chodzić o imprezę podobną do tej, jaka odbyła się w Zamościu. Całość miałaby się odbyć w połowie września br., prawdopodobnie w piątek, trzynastego, a bezpośrednią transmisję przeprowadziłaby Telewizja Polska. Jakub Banaszek tej informacji nie chciał komentować, stwierdził jedynie, że o konkretach poinformuje w odpowiednim czasie. (s)