Centrum Chełma odcięte imprezami

W związku z organizacją Jarmarku Wielkanocnego i widowiska „Pasja”, już od niedzieli, 10 kwietnia, zamkniętych zostało kilka ulic w centrum Chełma. – To gruba przesada – irytują się mieszkający tam ludzie.

W połowie ubiegłego tygodnia władze miasta Chełm poinformowały o planowanym zamknięciu kilku ulic w centrum miasta. I to aż na pięć dni. – W związku z Jarmarkiem Wielkanocnym oraz wydarzeniem pt. „Pasja 2022. Ecce Homo – Oto Człowiek” tymczasowej zmianie uległa organizacja ruchu w Chełmie – poinformował Grzegorz Zarzycki z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Podjęto decyzję o zamknięciu następujących odcinków ulic: Szkolnej od. ul. Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Krzywą od 10 kwietnia od godz. 6:00 do 15 kwietnia do godz. 24:00, Przechodniej od 11 kwietnia od godz. 6:00 do 15 kwietnia do godz. 24:00, Lubelskiej na skrzyżowaniu z ul. Św. Mikołaja do Placu Łuczkowskiego od 14 kwietnia do 15 kwietnia do godz. 24:00, Lubelskiej na skrzyżowaniu z ul. Pijarską do Placu Łuczkowskiego w dniu 15 kwietnia od godz. 6:00 do godz. 24:00. – Ponadto w dniach zamknięcia ulic nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów na parkingach, co zostanie wyrażone montażem znaków B-36 wraz z tablicami drogowymi podznakowymi – dodał Zarzycki.

Jednocześnie miasto, w związku z prowadzonymi przygotowaniami do Jarmarku, już od czwartku, 7 kwietnia, całkowicie zablokowało możliwość parkowania na placu Łuczkowskiego (choć tu powinni parkować tylko posiadacze zezwoleń wydanych przez miasto).

Decyzja władz oburzyła wielu mieszkańców tej części miasta.

– Zamknięcie na kilka dni kilku ulic w centrum to gruba przesada – uważa nasz stały Czytelnik. – Rozumiem, są święta, ale dlaczego związane z tym wydarzenia mają odbywać się naszym kosztem? Przecież odcina się nas od reszty miasta. Gdzie mamy teraz zostawiać nasze samochody? Jak przywieźć do domu większe zakupy? – zastanawia się.

– Organizacja ruchu przez miasto nie dotyczy Jarmarku, lecz widowiska „Pasja 2022. Ecce Homo – Oto Człowiek” – przekonuje Zarzycki. – Zmiana organizacji ruchu jest konieczna w przypadku przedsięwzięć na taką skalę i o takim charakterze. Wynika to zwłaszcza z obowiązujących przepisów prawa oraz ze względów bezpieczeństwa zarówno uczestników jak również osób zaangażowanych w organizację wydarzenia – podsumowuje.

Do redakcji dotarły także sygnały, że duże imprezy powinny być organizowane w amfiteatrze w Kumowej Dolinie, który po modernizacji aż prosi się o takie wydarzenia. (kg)

2 KOMENTARZE

  1. Zrobiono parodie na pl.Lucckowskiego w związku z impreza ,,Pasja!! Drogę Krzyżowa prowadzi ksiądz a nie byle jaki aktor z Warszawki wstyd dla władz Chelma

  2. Zablokowano wjazd dla mieszkańców tylko na dwie krótkie ulice: Przechodnią i fragment Krzywej od Krzywej do pl. Łuczkowskiego. Od skrzyżowania Św. Mikołaja do sceny ul. Lubelską odbywał się ruch samochodowy mieszkańców i właścicieli lokali za zgodą Straży Miejskiej. Przy tej skali imprezy to niewiele. Warto było znieść znikome niedogodności. A wszystkim ,,stałym czytelnikom” i redakcji życzymy Wesołych Świąt, dużo zdrowia i radości tak jak Wy składacie czytelnikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here