Chciał skręcić, trafił do szpitala

Jedna osoba ranna, dwa rozbite pojazdy i zablokowana droga to efekt wypadku, do którego doszło na nadbużance. Zawinił kierowca skutera, który bez sygnalizacji skręcił w lewo. Nie zauważył, że w tym czasie był wyprzedzany przez skodę.

W piątek (30 kwietnia) przed godziną 14 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o zderzeniu skody z motorowerem na drodze numer 816 w miejscowości Dołhobrody (gm. Hanna). – Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 50-latek, jadąc w kierunku Włodawy, rozpoczął manewr skrętu w lewo – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Wykonując manewr nie upewnił się co do warunków ruchu i nie zasygnalizował skrętu, bo – jak się okazało – miał niesprawne kierunkowskazy. Wyprzedzający go 43-letni kierowca skody, pomimo podjętych manewrów, nie zdołał uniknąć zderzenia. Motorowerzysta trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w wyniku zderzenia uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także o regularne sprawdzanie stanu technicznego kierowanych pojazdów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przestrzega Szymańska. (bm, fot. OSP Hanna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here