Chciał wyłudzić kredyt

Czysty przypadek sprawił, że nie powiódł się plan zaciągnięcia kredytu na dane mieszkańca Włodawy. Oszust, posługując się jego danymi, usiłował zaciągnąć pożyczkę w wysokości 170 tys. zł.

W czwartek (24 czerwca) 44-letni mieszkaniec Włodawy powiadomił dyżurnego komendy, że odebrał telefon od pracownika jednego z banków, który chciał zweryfikować dane w złożonym przez niego wniosku kredytowym na kwotę blisko 170 tysięcy złotych. – Mężczyzna był niezwykle zaskoczony telefonem, bowiem jego rachunek w tym banku od dłuższego czasu był nieaktywny, a on sam nie składał żadnego wniosku kredytowego – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Jak wstępnie ustalono, do wniosku załączono nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu, a także posłużono się danymi 44-latka w celu wyłudzenia kredytu. Na szczęście pracownik zadzwonił na stary numer właściciela rachunku, a nie na numer podany przez składającego wniosek. Dzięki właściwej weryfikacji i czujności pracownika banku transakcja została zablokowana – dodaje Szymańska. Trwają poszukiwania oszusta. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here