Chciała skoczyć z mostu

Młoda kobieta chciała popełnić samobójstwo. Już przeszła przez barierkę mostu na Włodawce, by skoczyć do rzeki, gdy desperatkę zauważyli policjanci. Zareagowali natychmiast i dziewczyna cała i zdrowa wróciła do rodziny. Inna sprawa, że skok w tym miejscu śmiercią raczej by się nie zakończył.

W środę (28 października) około godziny 23.40 patrol policji w składzie: sierżant sztabowy Sylwester Kosidło i starszy sierżant Adam Abramczuk na ulicy Okunińskiej we Włodawie natknął się na kobietę znajdującą się na środku mostku za barierką – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Wszystko wskazywało na to, że desperatka zamierza z niego skoczyć. Mundurowi bez wahania ruszyli jej na pomoc.

Umiejętnie odwrócili uwagę kobiety, a następnie przytrzymali ją zapobiegając upadkowi oraz pomogli wydostać się zza barierek. Policjanci zaopiekowali się 23-latką z gminy Włodawa do czasu przyjazdu jej bliskich. W rozmowie z kobietą stróże prawa ustalili, że zamierzała popełnić samobójstwo, ale gdy znalazła się za barierką, to się przestraszyła i zrezygnowała, nie potrafiła się jednak stamtąd samodzielnie wydostać. Wtedy, widząc zagrożenie, na pomoc ruszyli włodawscy policjanci – dodaje Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here