Chrust plus

Jedni z powodu biedy jedli szczaw i mirabelki z nasypów a teraz inni będą zbierać chrust do ogrzewania domów zimą. Propozycja Lasów Państwowych, by ludzie zbierali w lesie gałęzie i chrust na opał, wywołała falę skrajnych komentarzy. A chełmscy leśnicy poszli jeszcze dalej, przekonując, że taka praca może dodatkowo wyjść na zdrowie.

Węgiel, gaz, olej opałowy czy pellet osiągają od miesięcy horrendalnie wysokie ceny. Winna ma być wojna na Ukrainie i embargo na dostawy surowców z Rosji, ale wzrosty cen zaczęły się tak naprawdę znacznie wcześniej. Przez kilka miesięcy 2021 roku cena węgla i pelletu podwoiła się. A potem… dalej rosła. Pod koniec roku właściciele domów, którzy mają tradycyjne piece na drewno, mieli już problem z kupieniem opału w leśnictwach. Pisaliśmy na naszych łamach, że nadleśnictwa wstrzymały sprzedaż, która na nowo ruszyła dopiero w lutym br. Oczywiście cena drewna także wzrosła, ale …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 06.06.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


1 KOMENTARZ

  1. Majac prywatny las co roku wiosną lub jesienią z rodzicami zbieramy w lesie galezie, ktore potem tnie sie na rębaku i jest super opcja do palenia w piecu. Korona z glowy nikomu jeszcze nie spadla. Kilka dzialek dalej inny wlasciciel nawet nie zaglada do swojego lasu, a tam mnostwo drzewa mafnuje sie. Wiele poprzewracanych sosen przez burzę murszeje. Nie przeszkadza to mu jednak biadolic, ze wegiel drogi i czym on bedzie palic w zimie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here