Cierpiała katusze za życia, nie ma spokoju po śmierci

Włodawska prokuratura wydała polecenie dla zakładu pogrzebowego o dokonanie ekshumacji zwłok kobiety z gminy Sosnowica, którą znaleziono skrajnie wycieńczoną i żywcem zjadaną przez larwy much. Śledczy poczynili już ustalenia, które rzucają światło na tę mroczną sprawę, ale nim postawią konkretne zarzuty, potrzebują wyników sekcji zwłok.

Na początku listopada ub.r. do włodawskiego szpitala trafiła 86-letnia kobieta. Pogotowie do jej domu wezwała opieka społeczna, która zastała samotnie mieszkajacą seniorkę w makabrycznym stanie. Nieszczęsna staruszka była skrajnie wycieńczona. Leżała na łóżku przykryta grubą kołdrą i wydawała z siebie ciche pojękiwania. Gdy jedna z pracownic społecznych pochyliła się nad jej twarzą, by zrozumieć, co mówi, z ust starszej kobiety wyleciały muchy. Ale to było jedynie preludium do prawdziwego horroru. Po odkryciu kołdry oczom zebranych ukazała się makabra.

Na ciele kobiety żerowały roje much i ich larw, smród był niesamowity, ale i to nie było najgorsze, bo staruszka gniła. Leżała w mazi powstałej z wymieszania ropy, krwi i odchodów. Jej kości biodrowe żywcem wystawały ze skóry, jedna ręka przyrosła do biodra, więc gdy na miejscu zjawili się ratownicy z karetki pogotowia, mieli problemy z przetransportowaniem pacjentki na nosze. Początkowo nie mogli oderwać jej od łóżka, więc zdecydowali o jej wycięciu od pościeli i materaca. Mimo niewyobrażalnych mąk, jakie przeszła w ostatnich tygodniach, jej wola życia była na tyle duża, że na oddziale geriatrycznym włodawskiego szpitala przeżyła jeszcze dwa tygodnie. Po śmierci ciało wydano rodzinie i pochowano na cmentarzu.

Stało się to, zanim Prokuratura Rejonowa we Włodawie wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, którego efektem była śmierć pokrzywdzonej. Dlatego teraz zapadła decyzja o przeprowadzeniu ekshumacji zwłok 86-latki i przeprowadzeniu sekcji. Jej wyniki mogą być bardzo ważne dla dalszego śledztwa. Priorytetem dla prokuratury jest bowiem i wyjaśnienie tej bulwersujacej sprawy, i przede wszystkim ustalenie i doprowadzenie przed oblicze sprawiedliwości osób, które doprowadziły do tragedii, którą opisywały wszystkie ogólnopolskie media. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here