Covid-19 nie odpuszcza

„Sytuacja covidowa” w powiecie włodawskim powoli się stabilizuje, choć nadal jest trudna. Dokładnych danych nie ma, ale powoli wygaszeniu ulegają kolejne ogniska. Jedynie w DPS w Różance pojawiły się nowe zarażone osoby. DPS to ciągle obok włodawskiego szpitala największe ognisko występowania koronawirusa w powiecie.

W minionym tygodniu nie pojawiły się nowe ogniska, a te, które były do tej pory, powoli gasną. Dlatego też np. we Włodawie od poniedziałku (23 listopada) wszystkie miejskie przedszkola są czynne w pełnym zakresie.

Najwięcej ofiar to osoby w wieku 60 plus, tylko w piątek we Włodawskiem zmarły trzy osoby, a ogółem w DPS w Różance w ciągu ostatniego miesiąca – prawie 10 osób.

Wciąż zła sytuacja epidemiologiczna jest we włodawskim szpitalu. Tam jest kilka ognisk, chociaż większość z nich jest w fazie stabilnej lub gasnącej.

Również w Hannie, w tamtejszej szkole podstawowej, sytuacja się ustabilizowała, a nowe ogniska powstają i znikają najczęściej w obrębie rodzin. Tak było np. w przypadku radnego powiatowego, który właśnie w sobotę (21 listopada) stał się ozdrowieńcem.

Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z soboty, 21 listopada, w powiecie włodawskim było czynnych 9 ognisk, w tym trzy w fazie rozwoju (w DPS w Różance oraz dwa w szpitalu – na rehabilitacji i na intensywnej terapii). (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here