Covid męczy długo

Wysoka temperatura, bóle mięśni, nieprzespane noce i duszności – tak swoją walkę z Covid-19 wspomina Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Minęły prawie trzy miesiące a ja nadal zmagam się ze skutkami choroby – mówi i apeluje, by nie lekceważyć pandemii.

Na początku października minionego roku Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski, trafił na kwarantannę. Sam wtedy nie był zarażony koronawirusem, ale chora była nauczycielka ze szkoły w Lisznie, do której uczęszczają jego dzieci. Wtedy uczniowie i rodzice musieli przejść izolację. Trzy tygodnie później wicestarosta znowu trafił na kwarantannę. Jedno z jego dzieci miało koronawirusa, ale chorobę przechodziło bez objawów. Wtedy i J. Kwiatkowski robił badanie. Dało wynik ujemny. Mimo tego, u niego pojawiły się objawy choroby: wysoka temperatura, duszności, bóle mięśni, nieprzespane noce. Wicestarosta zrobił kolejny test, który tym razem był dodatni.

– Czułem się naprawdę fatalnie i do dzisiaj, pomimo że minęły prawie trzy miesiące, odczuwam skutki choroby i muszę przyjmować inhalacje sterydami – mówi. – Prawdopodobnie cała nasza rodzina, a jest nas w domu jedenaście osób, przeszła chorobę bezobjawowo. Tylko mnie Covid dał i daje się we znaki. I naprawdę nie jest to nic przyjemnego. Przestrzegam wszystkich antyszczepionkowców przed lekceważeniem pandemii.

Z chorobą zmagają się też inni samorządowcy. Przed tygodniem pisaliśmy, że koronawirusa potwierdzono u Henryka Maruszewskiego, wójta Białopola. Sam wójt uważa, że przechodzi zakażenie już po raz drugi, bo wiosną także chorował i miał większość objawów, jakie towarzyszą Covid-19. – Wtedy przeszedłem to naprawdę ciężko, ale badanie mieliśmy robione już po fakcie, więc nic nie wykazało – mówił nam. Pozytywny wynik miał też wójt Sawina Dariusz Ćwir, którego choroba męczyła przez kilka dni. Wójt też miał typowe objawy – wysoką temperaturę, bóle mięśni, duszności. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here