Dadzą na alkomat

(17 czerwca) Nadzwyczajna sesja rady miejskiej we Włodawie była prawdopodobnie ostatnią przeprowadzoną online. Podjęto głównie kilka uchwał budżetowych, w tym przeniesiono środki na wydatki dla policji, na remont cmentarza wojennego czy budowę skwerku im. Hanny Krahelskiej.

Radni podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie wsparcia w wysokości 2,5 tysiąca złotych dla policji na zakup alkomatu oraz przyjęcia od wojewody kwoty 12,8 tys. zł na remont cmentarza wojennego. Radny Mariusz Czuj poprosił burmistrza o plany dotyczące budowy skateparku przy szkole podstawowej nr 3.

– Otrzymaliśmy tylko 400 tys. zł środków zewnętrznych, podczas gdy nasz projekt opiewał na 1,7 mln zł. Wysłaliśmy wiec pismo o zmianę tego projektu. Jesteśmy jednak w trakcie odpracowywania dokumentacji technicznej tego skateparku. Myślę, że w przyszłym roku będzie ta inwestycja realizowana – mówił burmistrz Wiesław Muszyński.

Z kolei radny Krzysztof Flis poruszył sprawę dotacji dla klubu piłkarskiego Włodawianka. Jego zdaniem idzie na ten klub 75% środków dotacyjnych na sport, zaś wyniki są coraz gorsze i w przyszłym sezonie może być problem ze złożeniem składu. – To są kwestie wewnętrzne klubu. Jesteśmy solidnym IV-ligowym zespołem, gramy w grupie mistrzowskiej i to jest chyba wszystko na co nas w tym momencie stać – odpowiadał Muszyński. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here