Derby dla Bogdanki Arki

Bogdanka Arka Chełm – Leonardo Avia Świdnik 3:1 (27-25,17-25, 25-22, 25-17)

W piątkowym meczu 29. kolejki 1. Tauron Ligi Siatkarzy Bogdanka Arka Chełm pokonała przed własną publicznością Leonardo Avię Świdnik 3:1. Derby Lubelszczyzny toczyły się przy ogłuszającym dopingu kibiców, którzy wypełnili Miejską Halę Sportową do ostatniego miejsca, a siatkarze stworzyli wspaniałe widowisko. Pierwszego seta granego od początku punkt za punkt na przewagi wygrali gospodarze. W drugim goście wzięli jednak srogi odwet zwyciężając do 17. W trzeciej odsłonie zawodnicy trenera Bartłomieja Rebzdy wrócili jednak do skutecznej gry pokonując przyjezdnych do 22. Czwarty set też należał do biało-zielonych, którzy ograli świdniczan do 17 biorąc rewanż za porażkę w pierwszym meczu w Świdniku 3:2.

Zwycięstwem za trzy punkty nad Avią nasi zawodnicy na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej zapewnili sobie awans do rundy play-off z drugiego miejsca. W ostatniej kolejce nasza drużyna zmierzy się w najbliższą środę na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a od 6 kwietnia czeka nas walka o awans do PlusLigi.