Dla każdego coś miłego

Tegoroczne Dni Gminy Urszulin przyciągnęły na wschodnie obrzeża Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego tłumy odwiedzających. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty gwiazd, ale wielką popularnością cieszyły się również inne atrakcje – gry i zabawy dla dużych i małych, pokazy, prezentacje, czy jarmark z rękodziełem ludowym.

W dniach 5-8 lipca odbyły się Dni Gminy Urszulin. W programie znalazły się turnieje piłki nożnej i siatkowej, zawody wędkarskie, pokazy ratownictwa wodnego, kino plenerowe, a także liczne animacje i zabawy dla dzieci. Finałem imprezy był niedzielny 2 Jarmark Poleski, podczas którego można było obejrzeć i zakupić wyroby rzemiosła ludowego i artystycznego.

Jarmark dodatkowo wzbogaciły stoiska regionalne, pszczelarskie, kół łowieckich czy Poleskiego Parku Narodowego. Jak zawsze, największą atrakcją imprezy były koncerty. W sobotę na scenie grały zespoły discopolowe, niedziela należała do gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Tego dnia wystąpiła Lanberry oraz Mesajah. Przed nimi publiczność rozgrzewała grupa Stonkatank. (b)