Długa już gotowa

Powiat włodawski nie zwalnia tempa i oddaje do użytku kolejne odcinki wyremontowanych dróg. Od niedawna kierowcy cieszą się z jazdy po nowiutkiej ulicy Długiej we Włodawie.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1737L, czyli ulicy Długiej we Włodawie, to kolejna zrealizowana tegoroczna inwestycja powiatowa. Przed trzema tygodniami odebrano od wykonawców dwa odcinki dróg – w Zaświatyczach (gmina Hanna) i w Stulnie (gm. Wola Uhruska). Prace w obu tych miejscowościach trwały od początku roku i przebiegały nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale nawet znacznie szybciej niż przewidziano. Podobnie rzecz się miała z pracami przy ul. Długiej.

Długość przebudowywanego odcinka wyniosła 820 metrów, a zakres robót obejmował m.in. wzmocnienie nawierzchni poprzez wykonanie warstw bitumicznych z betonu asfaltowego o łącznej grubości 7 cm, podniesienie obciążenia konstrukcji jezdni, budowę chodników po obu stronach drogi o łącznej długości 1338 oraz budowę parkingu na 22 pojazdy, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość zadania wyniosła 1.283.596,77 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Budżetu Państwa – Fundusz Dróg Samorządowych w kwocie 629.183,00 zł (50% kosztów kwalifikowanych zadania). Pozostała część kosztów została podzielona po równo pomiędzy powiat włodawski i miasto Włodawę. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here