Dni Włodawy 2019

(28-30 czerwca) Dni Włodawy, połączone z 485-leciem miasta, tym razem przebiegły przy słonecznej pogodzie, a atrakcji nie zabrakło. Od wykładów i wystąpień okolicznościowych po zabawy dla dzieci i koncerty gwiazd zespołów: K.A.S.A. i Kombi.

Obchody rozpoczęły się w piątek, w sali włodawskiego kina, gdzie świętowano 485. rocznicę nadania Włodawie praw miejskich. Były liczne delegacje, w tym zagraniczne – z Brześcia, Czarnawczyc, Tomaszówki (Białoruś), Szacka i Kamieńca Podolskiego (Ukraina). Były przemówienia, rys historyczny gratulacje. Całość gali zwieńczyło oratorium włodawskich artystów.

„Właściwe” Dni Włodawy rozpoczęły się po południu w hali targowej przy ul. Lubelskiej. Rozpoczęły je występy lokalnych artystów ludowych, potem wystąpiły popowe zespoły – Komische Pilze, Pawkin i gwiazda wieczoru – K.A.S.A. Do późnych godzin nocnych przygrywali Fraglesi. Hitem tego dnia był wspólny występ burmistrza Wiesława Muszyńskiego z byłym marszałkiem województwa – Krzysztofem Grabczukiem.

Zaśpiewali „Whisky” Dżemu. Włodawianie słyszeli jednak już lepsze wersje… Następnego dnia program był podobny, ale na włodawskiej scenie zaprezentowały się m.in. nBlue, SILK QUEEN, Moow mi Janek. Gwiazdą tegorocznej edycji był legendarny zespół KOMBI. Dni Włodawy zakończył pokaz laserowy.

Imprezę uatrakcyjniły liczne stoiska gastronomiczne oraz prezentujące dorobek artystyczny lokalnych twórców. Na terenie targowiska pojawiły się place zabaw w formie dmuchanego miasteczka, zorganizowano konkursy z nagrodami i przygotowano występy artystyczne dla najmłodszych.

Wybrano też Włodawianina Roku – został nim przedsiębiorca Józef Kędzierawski. (pk)